Бримките, които се използват са синджир и висок пълнеж с 1 намотка. Нямам специално разработена схема, но метода, по който действам, е следният:
С кука 4 мм*
1. Измервам обиколката на главата с шивашки метър;2. Правя толкова синджири, колкото съответно се отнасят към измерената обиколка (в см);
3. Изплитам първия ред изцяло с висок пълнеж с една намотка;
4. След като направя последния бод, правя 2 синджира;
5. Обръщам плетивото и изплитам още един ред отново с висок пълнеж с една намотка;
6. Срязвам&затягам.
7. Изплитат се още 3-4 лентички и в зависимост дали работя с 4 или 5, правя четворна/петорна плитка. Накрая обичам да пришивам няколко нанизани синджира към завършената плитка, за да мога да регулирам размера (като панделка).
